Arama     Konular    
  Üye Ol antalya escort Ana Sayfa  ·  Konular  ·  Dosyalar  ·  Hesabınız  ·  Haber Gönder  ·  Top 10  ·  T.C Karayollari Haritasi  
Ana Menü
· Ana Sayfa
· 2. El Ilanlar
· Anketler
· Ansiklopedi
· Arkadaşına Tavsiye Et
· Arşiv
· Bize Ulaşın
· Dosyalar
· Faydalı İçerik
· Forumlar
· GizlilikPolitikasi
· Haber Gönder
· Hakkimizda
· Harita
· Konu Başlıkları
· Oyun Alanı
· Top 10
· Videolar
· Web Links
· Üye Günlüğü
· Üye Listesi
· İzlenimler
· Özel Mesajlar

Kimler Sitede
Şu an sitede, 218 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Giris
Nickname

Şifre

Guvenlik Kodu: Guvenlik Kodu
Guvenlik Kodunu Yeniden Yaziniz

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.

Dost Siteler
www.webevi.com www.lamaorda.com www.saglikbilgisi.com www.bilgisayarbulteni.com www.thelostdownload.com www.ucretbordrosu.com


Alooo... Her motorcu 3 çocuk yapıyor mu?
Tarih: 25.03.2009 Saat: 10:35 Gönderen: webmaster

ikiteker topluluğu motorcuk bildirdi: "Ayşe Şule BİLGİÇ

Hep konuşuyoruz yazıyoruz, motosikletin içinden çıkamadığı epey bir problemi var Türkiye’de. İşte yeterince kıymetinin bilinmediği, devletin bile yolları az yıpratması, trafik ve park sorununa ilaç olması, az yakması gibi faydalarını umursamadan özel tüketim vergisini dayadığı, cahillik yüzünden çok tehlikeli hale geldiği, diğer araçların onu trafikte araçtan saymaması, kimsenin kále almaması, hala birçoklarının çılgın serserilerin işi olduğunu düşünmesi, medyada her dizide filmde vs. kötü, eli zincirli katil ruhlu kişilerin altında gösterilmesi, motorcudan adam olmayacağının yaygınlığı diye liste uzayıp gider.

Alooo... Her motorcu 3 çocuk yapıyor mu? 25 Mart 2009

Ayşe Şule BİLGİÇ

Hep konuşuyoruz yazıyoruz, motosikletin içinden çıkamadığı epey bir problemi var Türkiye’de. İşte yeterince kıymetinin bilinmediği, devletin bile yolları az yıpratması, trafik ve park sorununa ilaç olması, az yakması gibi faydalarını umursamadan özel tüketim vergisini dayadığı, cahillik yüzünden çok tehlikeli hale geldiği, diğer araçların onu trafikte araçtan saymaması, kimsenin kále almaması, hala birçoklarının çılgın serserilerin işi olduğunu düşünmesi, medyada her dizide filmde vs. kötü, eli zincirli katil ruhlu kişilerin altında gösterilmesi, motorcudan adam olmayacağının yaygınlığı diye liste uzayıp gider.

Her bir sorunun ayrı ayrı çözüm beklediği sektörde bu kadar sorun bir arada olup da kimse de çözmeye yeltenmeyince doğal olarak son zamanlardaki ekonomik krizin de etkisiyle sektör iyice mutsuz bir sektör haline geldi.

MOTOR KÜLTÜRÜ GELİŞSİN

"Evet Rüzgar iyi, güzel hoş anlatıyorsun da eeee nereye bağlayacaksın şu mevzuyu bak şiştik yeminlen" dediğinizi duyar gibi oluyorum. Çatlamayın tatlı tatlı dertleşiyorum işte. Neyse, bende tüm bu sorunlarla ilgili yazıp çizerken, birden sayın başbakanın 3 çocuk yapılması ile ilgili demecinden yola çıkarak kafamda ampüller yanmış ve demiştim ki, "HER MOTORCU 3 ÇOCUK YAPSIN." Neden mi? Çünkü aslında motosiklet kültürünün ülkemizde gelişmemiş olmasının en büyük sebebi, yaygın bir kullanımının olmamasından, böyle bir kültürün gelişip yayılacağı bir ortamın, o adette motor sevdalısı insanın namevcudiyetinden kaynaklanıyor demiştim. Yani her motor tutkununun 3 çocuğu olduğunu düşünürseniz, bu çocuklar motor sevdalısı bir ebeveyn ile büyüyeceğinden, farzedelim ki kendisi motora binmeyi tercih etmese bile, ailede bir motorcu olduğu için motor kültürüne vakıf olacak ve otomobili ile yolda giderken her motorcuya saygılı davranıp onu koruyup kollayacak, yol verecek, saygı duyacak. Çünkü o trafikte giden ikitekerin üzerinde kendi anne-babası olma ihtimalini her zaman bilecek ve ona göre davranacak. Kaldı ki 3 çocuktan biri de motorcu olursa buyurun size yeme de yanında yat bir durum. Bu yüzden ben bu savımı bu hafta yinelemek istiyorum. Her motorcu en az 3 çocuk yapsın!

RÜZGARIN KIZI DA YAPIYOR

İçinizde eğer "Eeee ordan ahkam kesmesi, o onu yapsın bu bunu yapsın demek kolay ey RügarınKızı, biz burada oturup motor kültürü gelişecek, motorcu sayısı artacak diye boyuna çocuk yapalım, sen de orda bilgisayarının başında ona buna ahkam kes oh be ne dünyaÖ" diyen var ise hiç heveslenmesin, çünkü ben belkide pek çoğunuzdan önce davrandım ve ilki için kolları çoktan sıvadım. Aaa inanmıyorlar. Vallaha diyorum ya. Niye herkes böyle tepki veriyor anlamıyorum. Kime söylesem, "Hadi canım dalga geçme benle" dedi. Yahu ordan bakılınca kısır filan gibi mi duruyorum acaba diye pimpiriklenmeye başladım yani. " Yok yok da sende hiç çocuk yapacak tip yok" dedi bir arkadaşım. Nasıl oluyo acaba çocuk yapacak tip anlamadım yani? Hani motora biniyoruz ya, motora binenin çocuğu olmaz filan mı sanıyorlar acaba???

KOKOŞ BİR KIZ OLMASIN YETER

Neyse inananlar için devam edeyim. Evet kısmet olursa iki aydan daha kısa bir süre sonra Rüzgarın Kızı’nın kızı gelecek. Vallahi şaka yapmıyorum. Evet hem de iki aydan daha kısa bir süre sonra. Ne zamandır sizlerle paylaşayım paylaşayım diyorum da bir türlü elim varmadı. Kısmet bugüneymiş. Kız olduğunu duyduğumda küçük bir yusuf yusuf durumuna girsem de, çevre telkinleri ile olayı çözdüm. Ben kadınlarla çok anlaşamam ya bilirsiniz. Ama Allah al bakalım "sıkıyosa anlaşma" dedi sanki. Şimdi en büyük dileğim başta tabi ki sağlıklı bir insan olması ama hemen akabinde de kokoş bir hatun olmaması. Düşünsenize ben motorla trafikte sıkışmış yorucu bir yolculuktan gelmişim eve kan ter içinde, tam kapıdan girecekken hanımefendi çıkıyor, süslenmiş makyajlarını yapmış, " Anne yine motorlamıydın, seni gerçekten anlayamıyorum. Ay elindekileri alırdım annecim ama ojelerim bozulur. Akşama görüşürüz" deyip atlıyor otomobiline gidiyor. Rüzgarın Kızı arkasından perişan bakakalıyor.

MOTOR SESİ DİNLETİYORUM

Vallaha böyle olmaması için arada herkeslerden kaçak göcek telefonumdaki motosiklet seslerini dinletiyorum. Şimdiden duyuyormuş ya, hani doğduğunda yabancılık çekmesin diye. Başlarda biraz korkuyordu sanki ama şimdi şimdi sesi duydukça daha huzurlu. Kimse yokken motorun başına geçip canlı canlı da dinletiyorum babasının motorunun sesini. Benimkine el koydular binmeyeyim diye. Sanki babasınınkine binemem yaÖ Neyse üst devirlerde tepkileri biraz daha sert, sanki "hadi anne biraz daha aç gazı hadi.." der gibi tempo tutuyor. Alt devirlerde, "senin de için geçmiş be anne ben bi çıkayım görürsün sen" deyip uykuya dalıyor.

Eee vallahi onun için bunca fedakarlığa katlanıp kaç aydır motora bile binemiyorum, umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz. Yani umarım bu söylediklerim tamamen benim uydurduğum zırvalıklar değildir. Yani umarım artık elim klavyede yazı tutmamaya başladığında bu köşeyi ona devrederim mesela. Yani umarım doğup büyüdüğünde gelip benle yeni modeller hakkında saatlerce konuşur. Yani umarım bineceği ilk motoru beraber seçeriz ya daÖ Ne bileyim bir sürü hayal kuruyor insan işte. Bir yandan da "ulen ulen daha ben dünkü çocuk, nasıl olacak bu işler.." demeden de edemiyor insan. Yaşlanıyoruz desem "Yok ya hiç de bile ben hala sokaktaki su birikintilerine tekme atıyorum, kayıp düştüğümde kahkahalarla gülüyorum, motoruma camdan bakıp derin iç geçiriyorum." Deyip ayuturken yakalıyorum kendimi ama sonra da aman niye kendimi kandırıyorum ki evet hepimiz her gün yaşlanıyoruz işte diyorum. Neyse bu yaş mevzusunu uzatmadan kapatıp, hani şu yaşlanmak yerine de büyümek deyip elimi vicdanıma koyup kazık kadar olduğumuzu kabul ediyorum.

MOTORCU AİLELER OTOYAŞAMDA

Kıssadan hisse ben "her motorcu 3 çocuk yapsın" sözüme sahip çıktım ve ilki ile işe başladım. Sizlerden de aynı duyarlılık ve hassasiyeti bekliyorum. Aranızda eminim benden önce davranan motorcular da var. Motorcu aileler! Sizlerden ricam bir aile halinde motosikletle yaşamak konusunda bizi biraz aydınlatın. Başınıza gelenleri, yaşanan olayları bana yazınki ben de buradan okuyuculara durumu bildirip "her motorcu 3 çocuk yapsın" kampanyamızı daha da geniş kitlelere duyuralım. Hadi motorcu aileler pamuk eller klavyeye. Zaten ne zamandır siz de tembellik yapıp bu sayfa için hiçbir şey yazmıyorsunuz. Hadi bakalım lütfen bizimle ailecek çocuğunuzla motosikletiniz hakkında yaşadıklarınızı paylaşın. Hem bir ön hazırlık yapmış olalım, hem de eminim eğlenceli şeyler yaşanıyordur, şu kriz döneminde bir nebze yüzümüz gülsün. Fotoğraf eklemeyi de unutmazsanız süper ruzgarinkizi@hurriyet.com.tr’ye bekliyorum. "

 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla ikiteker topluluğu
· Haber gönderen webmaster


En çok okunan haber: ikiteker topluluğu:
Üzücü bir kaza ve dayanışma...


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
KötüSeçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa  Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder


Başlangıç
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

   
 

All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt