Arama     Konular    
  Üye Ol antalya escort Ana Sayfa  ·  Konular  ·  Dosyalar  ·  Hesabınız  ·  Haber Gönder  ·  Top 10  ·  T.C Karayollari Haritasi  
Ana Menü
· Ana Sayfa
· 2. El Ilanlar
· Anketler
· Ansiklopedi
· Arkadaşına Tavsiye Et
· Arşiv
· Bize Ulaşın
· Dosyalar
· Faydalı İçerik
· Forumlar
· GizlilikPolitikasi
· Haber Gönder
· Hakkimizda
· Harita
· Konu Başlıkları
· Oyun Alanı
· Top 10
· Videolar
· Web Links
· Üye Günlüğü
· Üye Listesi
· İzlenimler
· Özel Mesajlar

Kimler Sitede
Şu an sitede, 27 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Giris
Nickname

Şifre

Guvenlik Kodu: Guvenlik Kodu
Guvenlik Kodunu Yeniden Yaziniz

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.

Dost Siteler
www.webevi.com www.lamaorda.com www.saglikbilgisi.com www.bilgisayarbulteni.com www.thelostdownload.com www.ucretbordrosu.com


Motorsikletler artık çok daha güvenli
Tarih: 4.10.2005 Saat: 11:49 Gönderen: webmaster

Her Turlu Duyurular VAP53 bildirdi: "
Paris’te düzenlenen Motosiklet Fuarı 2005’te, güvenlik ön plana çıktı. Honda, Yamaha, Suzuki ve Harley Davidson gibi tüm motosiklet üreticileri güvenlikle ilgili çalışmalarını ziyaretçilere sunarken, özellikle Honda’nın airbag çalışması dikkat çekti.

KAYNAK : Hürriyet Ekonomi/03.10.2005PARİS, bu hafta motosikletçilerin akınına uğradı. Düzenlenen Motosiklet Fuarı 2005, motosiklet tutkunlarını fuar merkezine topladı. Ziyaretçiler, yeni modelleri yakından izleme fırsatı bulurken, katılımcı firmalar da, şovlarıyla yeni modelleri ve motosikletlerdeki yeniliklere dikkat çekmeye çalıştılar.

Motosiklet dünyasının önde gelen firması Honda, fuardan bir gece önce Stad de France’da özel bir gece düzenleyerek, yenilikleri medyayla paylaştı. Yeni modelleriyle birlikte özellikle motosiklette güvenliği ön plana çıkaran yeniliklerini basın mensuplarına tanıtan Honda’nın özel gecesinde, Asimo da şovuyla ilgi çekti.

Honda Avrupa CEO’su Takagi, Honda’nın trafik güvenlik çalışmalarında iki farlı yeniliğin, airbag ve sürüş eğitim simülatörünün önemini vurguladı. Gecenin sunuculuğunu yapan Honda Avrupa Pazarlama Müdürü Christophe Baillien’in tanıttığı yeni modellerin ardından sahneye çıkan Asimo, ziyaretçileri selamlayıp merdivenden inip çıkarak şovunu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz cuma günü başlayan fuarda, yine Honda’nın trafik güvenliği ve airbag çalışmaları dikkat çekerken, ziyaretçilerin sürüş simülatörüne ilgi gösterdiği gözlendi.

Nisan 2004 tarihinde Avrupa yol güvenliği birliğinin trafik güvenliğini artırması çerçevesinde 25 bin hayat kurtarma sloganı altında toplanan çalışmalarının önemli bir destekçisi olan Honda, güvenlik alanında üç farklı başlık altında çalışmalarını sürdürüyor. Aktif güvenlik önlemleri, pasif güvenlik önlemleri ve önleyici güvenlik önlemleri olarak sıralanan bu çalışmalara, kombine edilmiş ve blokajı engelleyen fren sistemleri, dünyada ilk kez bir motosiklette seri üretimde kullanılan hava yastığı (airbag) ve motosiklet eğitim merkezleri ve sürüş eğitim simülatörü örnek gösteriliyor.

Honda tarafından sunulan aktif güvenlik sistemleri, yol koşulları veya şahıslardan kaynaklanan hataları, aracın teknolojisini artırarak kişisel hataları minimize etmeyi amaçlıyor. Pasif güvenlik önlemlerinde ise, kaza anında sürücünün veya yolcunun mümkün olduğunca hasarsız olarak kazadan çıkabilmesi için çalışmalar sürdürülüyor. Avrupa’da yapılan araştırmalarda, kazaların yaklaşık yüzde 96 sürücü hatalarından kaynaklandı ortaya çıkıyor.

Trafiğe çıkmadan eğitim

SİMÜLATÖR, yeni kullanıcıların trafiğe çıkmadan gerçekleşebilecek tüm tehlikelere karşı farklı yol koşullarında araç kullanabilme kabiliyetlerini ve karşılaşacakları tehlikelere karşı önlem alabilmeleri için Honda’nın geliştirdiği bir eğitim sistemi olarak ön plana çıkıyor. Yapılan çalışmalar, özellikle genç yaştaki kullanıcılar ve erken çağlarda bireylerin simülatör sayesinde trafik koşullarına karşı hazırlanabilmelerini sağlamak ve toplumun trafik konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor. Honda eğitim merkezlerinde, dünyada 1960 yılından beri trafik eğitimi konusunda 17 farklı ülkede 33 merkezde hizmette bulunuyor. Bu merkezlerde, şimdiye dek yaklaşık 5,5 milyon sürücü ve 160 bin sürüş eğitmeni yetiştirilmiş durumda. Güvenlik çalışmalarını bir sorumluluk bilen Honda, 2005 yılı mart ayı itibariyle Honda Türkiye Motosiklet Eğitim Merkezi’ni de hizmete sokmuş durumda.
"

 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Her Turlu Duyurular
· Haber gönderen webmaster


En çok okunan haber: Her Turlu Duyurular:
Motorsikletler artık çok daha güvenli


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 3.40
Toplam Oy: 32


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
KötüSeçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa  Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder


Başlangıç
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

   
 

All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt