Arama     Konular    
  Üye Ol antalya escort Ana Sayfa  ·  Konular  ·  Dosyalar  ·  Hesabınız  ·  Haber Gönder  ·  Top 10  ·  T.C Karayollari Haritasi  
Ana Menü
· Ana Sayfa
· 2. El Ilanlar
· Anketler
· Ansiklopedi
· Arkadaşına Tavsiye Et
· Arşiv
· Bize Ulaşın
· Dosyalar
· Faydalı İçerik
· Forumlar
· GizlilikPolitikasi
· Haber Gönder
· Hakkimizda
· Harita
· Konu Başlıkları
· Oyun Alanı
· Top 10
· Videolar
· Web Links
· Üye Günlüğü
· Üye Listesi
· İzlenimler
· Özel Mesajlar

Kimler Sitede
Şu an sitede, 25 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Giris
Nickname

Şifre

Guvenlik Kodu: Guvenlik Kodu
Guvenlik Kodunu Yeniden Yaziniz

Hala hesabınız yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yönetici, yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksınız.

Dost Siteler
www.webevi.com www.lamaorda.com www.saglikbilgisi.com www.bilgisayarbulteni.com www.thelostdownload.com www.ucretbordrosu.com


Ikiteker Motosiklet Fan Klubu - Motosiklet ve motosikletli yasam kulturu: Motosiklet uzerine aforizmalar

Bu Konuda Ara:   
[ Ana Sayfaya Git | Yeni Bir Konu Seçin ]

Motor Üzerine Aforizmalar ( 7 )
Motosiklet uzerine aforizmalar vespone bildirdi: "MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 7 )

GERÇEK

Herhangi bir bireyin aklına, yaşamının her hangi bir diliminde bir motosiklet sahibi olmak düşüncesi girebilir, ya çocukluğundaki hoş bir anıdır , veyahut arkadaşının özlemle seyrettiği motoru ya da o artık ilallah dediği trafik sıkışıklığıdır, bazılarında ise alıp başını uzaklara gitme duygusu, içindeki boşluğu, bir çöl ıssızlığındaki dünyasını renklendirme arzusu, bütün nesneleri, bildiklerini yeniden tanımlama, yeni bir hayata başlama isteğidir bu...Aslında bu sebeblerin hepsi birbirine benzer, önemli olan bu karşı konulmaz düşüncenin, bir kere beyne sızması ve hiç çıkmamak üzere oraya yerleşmiş olmasıdır ki, inceleme konumuz budur. "
Gönderen: webmaster Tarih: 25.05.2005 Saat: 14:24 (7881 okuma)
(Devamı... | 9527 byte kaldı | 10 yorum | Puan: 4.58)MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 6 )
Motosiklet uzerine aforizmalar vespone bildirdi: "MOTOSİKLET ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 6 )

DALGINLIK

Eğer o çok sevdiğiniz motorunuz arızalanmışsa siz, arkadaşlarınız ve ustanız bir türlü kesin teşhisi koyamıyorsanız, veyahut hayalinizdeki motosiklete ayırdığınız bütçeyi nihayet tamamlamakla birlikte bu defa ortalarda bu düş motosikletinin nesnesi yoksa, ya da böyle bir hayal motorunu size satmaya karar vermiş kişi, bu fikrinden ansızın caymışsa , siz muhtemelen ruhen yaralanacak ve hayatla kısa bir süre de olsa bağlarınızı koparacaksınızdır. "
Gönderen: webmaster Tarih: 7.06.2004 Saat: 16:33 (5097 okuma)
(Devamı... | 6523 byte kaldı | 1 yorum | Puan: 5)MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 5 )
Motosiklet uzerine aforizmalar vespone bildirdi: "MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 5 )

“ O ” NOKTASI

Eğer yaşın kaç olursa olsun, bütün sevgilerini, umutlarını, korkularını, sevinçlerini yitirmişsen, içtiğin çay yediğin ekmekten tad alamıyorsan, okuduğun kitaba, seyrettiğin filme, bin yıllık karının eve çocuklara dair anlattığı bir konuya, bir türlü kendini veremiyorsan, birbiri ardına gelen mevsimler, o bir nisan sabahı ansızın boğaz tepelerinde kızarmaya koyulan erguvanlar, denize düşen karpuz kabuğu, sonyazın ilk yağmurları, artık yağlanmaya başlamış çinekopun, sarıkanatın kömürdeki dayanılmaz lezzeti ve sokak lambalarının soluk ışıklarında lapa lapa yağan kar artık seni heyecanlandırmıyorsa, yeni bir aşk, yeni bir iş ve soluk soluğa sevişmeler bütün anlamını tüketmişse, üşümüyorsan, terlemiyorsan, sarhoş olamıyorsan, ağlamıyorsan ağlayamıyorsan geceler boyu uykular tutmuyorsa ve en önemlisi ruhundaki çocuğu öldürmüşsen dünün olmadığı gibi bir yarının da yoksa, senin motoruna kavuşma vakti gelmiştir dostum...... "
Gönderen: webmaster Tarih: 14.05.2004 Saat: 18:23 (4168 okuma)
(Devamı... | 6053 byte kaldı | 1 yorum | Puan: 5)MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( öyküler )
Motosiklet uzerine aforizmalar vespone bildirdi: "KAPIDAKİ MOTOSİKLET
I
Kadın, bu defa adamın gözlerindeki kararlı ifadeyi görünce sustu...Oysa yıllardan beri, kocasının motor alma arzusuna karşı çıkıyor, gideren sönükleşen ve adeta bir fısıltıya dönüşen yalvarmalarını duymamazlıktan geliyor, motorun bir aileye sahipken, tek başına bir hayatı yaşamak anlamına geldiğini, onun bunca seneden sonra böyle bir işe kalkışmasının evliliklerini bitirebileceğini söylüyordu...Ama eşinin gözlerindeki ışımanın yavaş yavaş söndüğünün, içinde bir şeylerin yıkılmakta olduğunun, sessiz ve uzun gecelerde televizyonun karşısındaki koltuğunda, elindeki kumanda ile bilinçsizce kanaldan kanala gezinirken onun çürümeye başladığının farkındaydı. "
Gönderen: webmaster Tarih: 22.04.2004 Saat: 08:53 (3411 okuma)
(Devamı... | 3127 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 3)MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 3 )
Motosiklet uzerine aforizmalar vespone bildirdi: "KONUT

Motorcu aile babası ( MAB ) evlenmeden önce evini mutlaka, satın almalı, kiralamalı ve müstakbel eş, o eve gelin gelmelidir...Yok eğer süregiden bir evlilik içersinde, MAB ile karısı yeni bir ev beğenme, mevcut evlerini değiştirme telaşına kapılırlarsa bu durum çok büyük ve ciddi kavgaları, hatta boşanmaları beraberinde getirir.

MAB kesinlikle üst katlarda ya da bir evin yeşilliklerle kaplı sessiz ve huzur dolu arka cephesinde oturmak istemez. Karısıyla/sevgilisiyle hiçbir zamanda zevkleri, tarzları örtüşmez..O her daim, motorunu görebilmek, ona en yakın olmak, mümkünse camdan kolunu uzattığında, motoruna bir gül goncasıymışçasına dokunmak, onu okşamak ister...Evin girişinin dar veya geniş olması, zemin katta oturan ve belki de motorunu, onun daire kapısına yakın bırakacağı, emeklinin, huyu suyu kendisi için çok önemli ayrıntılardır.

MAB açısından değil konut, konutun bulunduğu sokağın bile - dik yokuş mu, caddeye çıkışı yakın mı, tretuvarların yüksekliği, zincir bağlanacak bir ağaç uygun bir direk var mı, mahallede çok çocuk dolaşıyor mu, bu çocuklar nasıl bir çocuk, apartmanda büyümüş bir hanımevladı mı, bir canavar mı, seleye çıkıp tırnak bileyecek kedileri, motorun gürültüsünü duyduğunda peşinden koşacak kötü bakışlı köpekleri çok mu, yakınlardaki o ürpertici varoştan geceleri hırsızlar gelebilir mi - büyük ehemniyeti vardır. "
Gönderen: webmaster Tarih: 12.04.2004 Saat: 00:00 (4174 okuma)
(Devamı... | 5734 byte kaldı | 2 yorum | Puan: 4.8)MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 2 )
Motosiklet uzerine aforizmalar vespone bildirdi: "TATİL

Bir motorcu ailesi için her yaz tatili, bildik bir sorunu da beraberinde getirir...Aslında olay tam bir traji-komiktir. Motorcu baba ya motoruyla mavi, bulutsuz bir gökyüzünün altında akdeniz’e, ege’ye doğru yol alan otobüsü izler, şirinlik olsun diye onu takip ederken karısına el sallayıp, çocuklarına gülücükler yollar, ya da ailesini arabasına doldurup bir haftalık tatil için İstanbul’dan Antalya’ya birlikte gider, geri dönüp arabasını bırakır, bu kez motoruyla aynı yolu bir kez daha tüketir ve bunu dönüşte bir defa daha yineler...Üçüncü seçenek ise, otobüste karısının yanında oturup o çamlarla kaplı, gölgeli, hafif eğimli hepsi de çekici bir cazibeye sahip virajları izlerken geride bıraktığı motorunu düşlemektir.Bu aileyi seyredenler adamın mutsuzluğunu ve derin suskunluğunu görünce onun bir tatile değil de yakın bir akrabaya taziyete gittiğini rahatlıkla düşünebilirler. "
Gönderen: webmaster Tarih: 9.04.2004 Saat: 19:02 (5884 okuma)
(Devamı... | 6817 byte kaldı | 10 yorum | Puan: 4.71)MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 1 )
Motosiklet uzerine aforizmalar vespone bildirdi: "EVLİLİK

Eğer bir motorcu evli ve yaşı kemale ermişse, karısı her ne kadar ona kızsa, sürekli söylense “ andropoza girdin sen “ gibi yakıştırmalarda bulunsa da içinden kocası ile iftihar eder ama bunu belli etmemeye çalışır.O diğerlerine benzemeyen farklı bir adamdır. Diğer hemcinsleri gibi elinde uzaktan. Kumanda ile gün boyu televizyon karşısındaki, koltukta uyuklayacağı yerde kendisine, saygı duyulması gereken bir yaşam tarzı seçmiştir.Kadın her ne kadar adama sızlanıp dursa da kocasını motoruyla sevdiğini, hatta bunun adının aşk olduğunu, saçları kesilince gücü tükenen Samson gibi kocasının motorunu yitirince yokolucağını ve bütün ışıltısını yitireceğini bilir.Çocuklar ise motor kullanan ve hiç yaşlanmayan, dahası bütün diğer babalardan ayrı kendi babalarına hayrandırlar, okulda “ benim babamın motoru var “ diye anlatmaya başladıklarında sözcükleri heyecanla titrer, gözleri pırıldar... "
Gönderen: webmaster Tarih: 9.04.2004 Saat: 18:56 (6948 okuma)
(Devamı... | 5368 byte kaldı | 7 yorum | Puan: 4.16)Arama

Sponsor

www.webevi.com


Survey
ikiteker.org a ne sıklıkta uğruyorsunuz?

Her gün en az 1 kere
Bir kaç günde bir
Haftada bir
Arada sıradaSonuçlar
Anketler

Toplam Oy: 521
Yorum: 0

Eski Yazilar
          
25.05.05
Motor Üzerine Aforizmalar ( 7 )
7.06.04
MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 6 )
14.05.04
MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 5 )
22.04.04
MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( öyküler )
12.04.04
MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 3 )
9.04.04
MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 2 )
9.04.04
MOTOR ÜZERİNE AFORİZMALAR ( 1 )   
 

All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt